Hledá se nová Au Pair!

Hledá se nová Au Pair!

Ahoj holky. Můj rok se blíží ke konci, a tak pomáhám najít novou au pair do mé rodinky 🙂
 
Nashville, Tennessee
3 děti (3, 4, 7 let)
 
Rodinná situace:
Rodiče jsou čerstvě rozvedení, ale protože je táta voják, tak to pro děcka žádný rozdíl není. Nikdy s tátou nebydleli. Vám to ale přináší super benefit a to, že strávíte cca 5-6 týdnů u jezera Ontario. Cca 20 km od kanadských hranic (2 hod Ottawa, 3 hod Montreal a Toronto – potažmo Niagáry).
DCIM103GOPROGOPR3478.JPG
Děti:
Jsou 3, takže se občas pořádně zapotíš. Na druhou stranu jsou 3, takže si spolu dokáží sami hrát. Takže je můžu nechat samotné na zahradě nebo ve sklepě (mají tam hernu) a jen je volám na jídlo. A někdy samo musím zasáhnout, když bojují o tu stejnou hračku.
 
Emmett (budou mu 3): To je můj oblíbenec. Dokáže si hrát hodiny sám. Plínky nemá od léta a než přijedeš, tak ho chci naučit spát i v noci bez nich. Od svých 18 měsíců umí říct celou abecedu. Drží správně tužku. Jo a taky umí bezvadně lhát. Je to takovej malej Einstein. Ničeho se nebojí. Do všeho jde po hlavě. Občas pak řve, protože se třeba rozhodl, že sjede skluzavku, která má 5 zatáček a rozhodně není pro dvouletý děti. Sedřenej je skoro každý týden. Rachel (máma) ani Todd (táta) si z toho nic nedělá. Prostě jsou to děti, hrajou si a tak budou sedřený.
DCIM102GOPROGOPR2542.JPG
Eloise (4):  Tak tahle slečna vyhledává ráda problémy (škádlí brášky) a pak za váma přijde s brekem, že ji kopli apod. Na druhou stranu vám bude pomáhat s uklízením. Sama se oblíká (včetně výběru oblečení, takže občas docela švanda). Sem tam vytahá celou myčku, zatímco jíte svůj oběd. Stará se o psa – dá mu najít, pustí ho na zahradu a zase domů. Nových věcí se naopak bojí a je potřeba ji motivovat. 
Clayton (7): Sportovec a ninja v jednom. Hraje fotbal, hokej a na hřišti je to opička. Měli jsme spoustu několik sporů. Platí na něj ale tvrdá ruka a když pochopí, že neustoupíte, začne se náležitě chovat. Ve škole měl trochu problém, protože šikanoval ostatní děti. Ale poslední 3 měsíce je dobrej. Musíte mu dát svůj prostor. Občas chce být sám v pokoji. Občas s nám chodím běhat, kdy on jede na kole a já za ním běžím. Docela dobrá motivace.
DCIM102GOPROGOPR2521.JPG
Se všema chodím lízt na stěnu. Hodně času trávíme na kolech (já na longboardu – ten tu nechám, oni na kolech) a na hřištích (máme okolo nás 3 v docházkový vzdálenosti). Doma jsme jen když je venku nesnesitelný vedro nebo zima a nebo prší. Případně chodíme do knihovny, ale to mě moc nebaví, takže tam s nima moc nechodím. 
Děcka jsou zvyklí si sami obstarat snídani (jen teda mlíko jim do cereálií naliju, protože to by bylo všude). Lépe řečeno vědí, že misku, cereálie a lžičku si buď seženou sami a nebo nejedí. Až mají všechno, tak mě můžou požádat o mlíko. Odnáší svoje talíře a misky do dřezu. Vaří se mnou večeře (jakože jsou fakt nápomocní, když pomáhají tím myslím). 
 
Pracovní rozvrh:
Mění se vám v podstatě každý týden, ale určité věci se nemění. Všechny děti jsou úterý a čtvrtky ve škole. Což je fajn, protože stihnete aktivity i během všedního dne. Já chodím třeba pravidelně na stěnu. Pondělí, středy vždy makáte od rána do 5-6-7 večer. Pátky máte občas volné, když vás máma potřebuje v neděli. Pokud makáte, tak jste off většinou kolem 2-3 odpoledne. Máma je ted konečně ofiko single, takže chodí na randíčka a hodně ráda paří 😀 Takže úterý večer a čtvrtky večer má date nights. A také často páteční večery, kdy jde na párty (ale často uloží děti do postele a pak až odejde). Před začátkem každýho týdne ji řeknu, jestli mám nějaké plány a ona se vždycky snaží upravit rozvrh tak, abych mohla jít tam, kam chci. Když ji požádám o 2 volný víkendy v měsíci, většinou s tím nemá problém (vlastně si nevzpomínám, kdy mi řekla ne). 
 
Auto:
Máme MANUÁL! u malýho auta a automat u auto pro děcka. Nemáte vlastní auto, ale protože jste s děckama buď vy a nebo máma, tak je skoro vždy jedno z těchto dvou aut k dispozici. U táty u Ontaria máte k dispozici jeho truck, když máte volno. Žádné omezení typu auto musí být doma do půlnoci, nemůžeš jet víc jak 50 km apod. není. Nicméně ze začátku vás určitě nepustí na 4 hodinovou cestu do Atlanty s tím autem. Za benzín si platím sama. Po Nashvillu to mám hrazené od ní. Jednoduše jednou za čas to prostě naplníte. Nějaké notýsky se zápisama kolik mílí jsem ujela a kolik to sežralo benzínu nemáme.
DCIM102GOPROGOPR2374.JPG
 
Rodiče:
Máme je pohodářka. Je jí jedno jestli domů přijdete ve 2 ráno a druhý den začínáte v 7, pokud jste schopní fungovat. Kafe (ledový) doma je. Já klasicky vstávám tak 3 minuty předtím než si přebírám děti. Taky ale chodí pozdě z práce. Je to právnička a občas má soud, který se táhne dlouho. Dá vám ale vždy včas vědět a pokud máte něco naplánovanýho a nemůžete s děckama zůstat dýl, pošle babku. Má ted svýho přítele a tak si občas přebírám děti v pátek večer s komentářem: „Ráno odjíždím v 9, tak se zařiď“. Přijde pak těsně před 9 ráno domů. Nečekám za to dolárky navíc, ale občas vám nějaké dolárky navíc pošle.
Táta je voják. Takže je to prostě emočně nestabilní člověk. Nedoporučuji s ním chlastat, protože má pak nemístný poznámky. Na druhou stranu děcka s ním poslouchají jak hodinky. Chodí z práce včas. Je mu taky jedno, kdy se vrátíte domů, jen když přijdete včas na to si převzít děti. V srpnu odjíždí do Afgánistánu, takže se s ním uvidíte jen na začátku svýho roku. Řekne vám upřímně a do očí, pokud má nějaký problém s váma nebo pokud chce, abyste něco dělali jinak. S děckama není tolik zvyklí být, takže občas je nutné mu připomenout, že je 5 večer a že na další atrakce už nemůžeme jít, protože děcka musí jíst a pak do postele. 
 
Nashville
Říká se tomu NashVegas, tedy Las Vegas východu. Já tomu říkám americký Brno. Je to relativně malý město. Rozhodně menší, jak Praha. Z jednoho konce na druhý dojedete během 25 minut. Párty jsou tu všude a neustále. V létě vůbec. Je to místo, kde se koná spoustu rozluček se svobodou. A to jak pro holky, tak i kluky. Kluci jsou tu blbečci, takže za vás na párty klidně zaplatí 5 drinků a ani pusu nečekají. A protože je ted všude MeToo movement, tak když mu řeknete, že je načase, aby šel domů, tak prostě odejde. Jednou jsem dostala i kytku 😀

Živá hudba je tu všude a je jedno jestli jste v centru v sobotu večer nebo ve středu ráno. Do barů na Broadwayi se žádné vstupné nikde neplatí!!! Větší koncerty jsou tu relativně drahé. Ale to všude v US. Nicméně díky tomu, že jsme v music city, tak tu mají často performeři další hosty. Např. když jsem byla na koncertu Bruna Marse, tak se tam objevil Ed Sheeran.

Jednoduše Nashville zbožňuju. Pivo tu seženete za 3 dolárky. Dostanete se do míst i pěšky. Lyft/Uber je odemě z baráku v rozmezí 7-12 dolarů do downtown. Bydlíme cca 15 minut daleko (Je to 2 hodiny pěšky).  MHD v Nashvillu je, ale moc nefunguje. Zastávku máte 5 min od baráku a občas se autobusem svezu do downtown. Lístek stojí 1,70.

Jak se v rodině cítím?

Tak jako snad všechny au pair, i já měla svoji krizi. Ale po tom, co jsem se bavila s ostatníma au pair, musím říct jednu věc. V této rodině vás neberou jako služku. Neberou vás jako někoho podřadného. Berou vás jako člověka, který je rovnocenný jim. A jelikož máma potřebuje, abyste byli flexibilní a občas makali o půl hodiny nebo i hodinu dýl, tak i ona je flexibilní s váma. Žádné večerky a zákazy. Žádné vyzvídání, kam jedete a s kým a proč a kdy budete doma. Nebo vyčítání toho, že doma moc nejste a ona by byla ráda, kdyby jste doma byli i ve svém volnu apod. Jednoduše je ráda za to, že vás má. Jo a jestli to zní moc růžově, tak samozřejmě není. Jsou tu těžký dny. A neříkám, že jsme s Rachel byli vždycky kámošky. Měli jsme své neshody, ale je to člověk, se kterým si můžete promluvit a ona vás pochopí a i změní svůj názor či přizná svojí chybu, pokud máte validní argumenty a důvody.

Cítím se jako člen rodiny. Jako člověk, který pro ně jen nepracuje, ale který s nimi žije a je součástí jejich životů. Jako kdybych byla Rachel mladší sestra.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram