Když se hvězdy obrátí proti vám aneb jak se stát se Jane Doe

Když se hvězdy obrátí proti vám aneb jak se stát se Jane Doe

Tenhle příběh vůbec není o mě. A vlastně jsem u něj ani nebyla. Ale možná tohle čte budoucí au pair a nebo si možná chcete počíst, jaké je to stát se Johnem Doe v nemocnici.

Máme AuPair house party. Imam nám vypráví příběh, jak au pair Kim skončila v nemocnici s otravou alkoholu aniž by vypila jediný drink v baru a zatancovala si na jedinou písničku.

Intro: Holky se domlouvají, že půjdou pařit. Imam má přítele a ten se vehementně nabízí, že bude jejich řidič. Cestou nabírají Kim, která má v kelímku od starbucks vodku. Čistou melounovou vodku.

Když konečně doráží na Broadway (party street v Nashvillu), tak je na mol. Imam má ale za to, že vypila sotva půlku. Tu holku nezná, takže se takhle možná chová normálně?!

Jako první jdou na záchod. Najednou vychází Kim s tím, že ztratila ID. „Kim, právě si prošla kontrolou baru a šla si jen na záchod.“ Prohrabávají kabelku, koukají do kabinky,… Nenacházejí. Vycházejí z baru s tím, že jedou asi domů, protože Kim je na mol a stejně se bez ID nikam nedostane. A tak ji táhnou po ulici.

Holky se v podstatě neznají. V podstatě všechny tu známe své jméno, ale málokdy víme příjmení té druhé. Viděli se předtím možná jednou-dvakrát. Přítel Imam Zach ji říká, ať ji tam prostě nechá, že je blbá, když se takhle opila. Imam prohlašuje, že to teda ne. Že jako sice kámošky nejsou, ale přece ji nenechá v Americe ležet na ulici.

Doslova ji tahají na zádech. Špičkama bot brousí chodník. Auto mají 20 minut normální chůze. S ní je to aspoň na hodinu. Zach jde pro auto a že pro ně přijede. Je to už aspoň půl hodiny a on nikde. Telefon nebere. Imam si říká, že se prostě sebral a odjel a už se neuvidí. Neberte to jako naprostou blbost. Amíci jsou kreténi a víc jak polovina by to fakt udělala.

Jenže Zach má problém prodrat se k nim přes Broadway. To je v podstatě nemožný během víkendu a zaseknete se tam i na půl hodiny.

Během té půlhodiny si jich všímají hasiči. Jdou se jich zeptat na jejich opilou kámošku. Jakmile holky promluví, hasiči zjišťují, že to jsou cizinky a hned po nich chtějí doklady. A ejhle.  Kim své ID ztratila. Imam ví, že je to Kim, je z JAR a je tu jako au pair. Ona si právě obrací žaludek naruby a absolutně o sobě neví. A human trafficing je dost velký téma v Americe.

Zach stále nikde. Hasiči volají záchranku. Absolutně bez konzultace s holkama. Sanitka přijíždí. Jediné, na co se jich ještě zeptají je, jestli má poutka u kalhot. Otázku nechápou. Po tom, co odpovídají že ano, ji berou za poutka a odnášejí ji do sanitky. Holky se ptají hasičů, kam ji vezou. Nevědí.

Běží za řidičem záchranky a na poslední chvíli zjišťují, kam ji to vlastně odvážejí. Jedna se rozhodne jet s ní v sanitce. Imam čeká na Zacha a jedou za nimi. Po cestě zjišťuje, že ta holka vypila ten kelímek celej. Není divu, že vypadá, jak vypadá. Ale kurňa vždyť jí není 16, aby se takhle zřídila!

V nemocnici ji vedou jako Jane Doe. Protože nemá žádné doklady. Holky se Zachem se rozhodují, že jedou domů. Stejně ji tu nijak nepomůžou. Cestou domů se zastavují u její rodinky. Jsou asi 2 ráno a hostdad je náhodou vzhůru. Říkají mu, co se stalo a ten jim děkuje, jak jsou skvělé kamarádky. Holky se už asi nikdy neviděly.

S tou holkou teď nikdo nechce jít na party nebo dokonce někam ven. Stálo ji to pravděpodobně miliardu, protože kdoví, jak je to hrazené pojištěním. Proč chlastala už cestou na party nikdo neví. To, že absolutně neví, kolik může vypít, vědí pro změnu všichni. V rodině zůstala a její rodina jí musela zřejmě velmi podpořit, protože si dokážu představit, že by ji polovina rodin poslala domů.

Kim jsme potkaly s Csenge (čti čaenga) minulou sobotu na party. Ještě neznajíc tuto storku. Potkaly jsme jí 3x. Naposledy byla sama. Přidala se k nám. Po pár metrech na Broadwayi ji ztrácíme. Je nám to fuk, protože s náma na párty nešla a nikdy jsme ji předtím neviděly. A jsme moc opilé na to, abychom se starali o někoho, koho neznáme. Domů se snad tentokrát dostala!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram