Kempování v USA aneb jak nám ukradli stan

Kempování v USA aneb jak nám ukradli stan

Stydím se. Ale jedu konečně poprvé tento rok kempovat. Kámoš Brad studuje salamandry (mloky). Směju se mu od tý doby, co mi to řekl. Nehledě na to, že na něj voláte „Chleba“. A tak mě jednou bere sebou. Naštěstí má stan, 2 spacáky a v týdnu pořizuje druhou karimatku. Todd mi půjčuje čelovku a polštář si beru od malýho Emmetta.

Brzo ráno vyrážíme na 3,5 hodinovou cestu za salamndrama. Nabíráme cestou Emily. Další holčinu, která studuje tahle stvoření.

V 11 už stojíme v řece. Hellbendři (=salamandři, mloci) mají v sobě trasmittery, aby je mohli najít. Na začátku výzkumu jim je pod narkózou píchli pod kůži. Celkem jich měli 30. Ale během léta dva z nich snědly vydry, zbyl po nich jenom transmitter. A 3 jaksi nezvládli úvodní operaci.

Venku je 15 stupňů top. Mám na sobě holínky a rybářské kalhoty (waders), abych se nenamočila. Všech 10 salamndrů nacházíme během asi 4 hodin. Zapisujeme teplotu vody, průtok vody, GPS pozici, jak je velký kámen, pod kterým se schovávají. Kolik dalších úkrytů mají v okolí. Jestli jsme je viděli, nebo nám jen pípnul transmitter. V jaký části řeky se nacházejí, jestli v proudu nebo nikoliv. Jestli jsou pod stejným kamenem jako minulý víkend apod. Prostě si připadám jak vědec.

Dva slizáčky dokonce chytáme, protože Emily si potřebuje udělat stěry z jejich pokožky. Její projekt je o bakteriích, které na nich žijí. A tak je aspoň vidím. Normálně totiž po pípnutí receiveru jenom zaznamenají všechny informace a jdou hledat dalšího. Bez vizuálního kontaktu.

Večer kempujeme. Vaříme si večeři, rozděláváme oheň. Protože jsem z biologama, tak chodíme po okolí a hledáme brouky a zajímavá živá stvoření. V noci svítíme čelovkou a Emily poukazuje ne fakt, kolik pavouků kolem nás běhá. Ty jejich miniaturní očičky se nám blýskají ve světle čelovek. No hnus. Jdeme radši spát. Ráno nás stejně čeká vstávačka v 5:45.

Ráno chčije. A protože tu budeme kempovat ještě další den, stan necháváme postavený a vyrážíme zase za salamandrama. Venku mi přijde, že je tak max 10 stupňů. Je tma. Prší. A my se chystáme do řeky. Tentokráte ale v neoprenech. Voda je tu hlubší a tak by nám ty rybářský nestačily. Emily se nechce. Brad ji přemlouvá. Mě přijde, že v tý vodě bude tepleji než venku. Vyrážíme.

Během dohadů jdeme, nejdeme se rozednělo. Od cca 8 ráno do 13:30 hledáme ve vodě salamandry. Zase. Tentokráte i plaveme. Jednoho nenacházíme. Jeho transmitter je někde na souši. Další chudák, kterýho snědl někdo další v potravinovém řetězci. Naopak zase nacházíme jiného, kterého nemohli už 2 týdny najít. Tak se to kompenzuje.

Práce hotová. Vyrážíme na pivo. Právě tu otevřel nový pivovar a tak hned zkoušíme 2 druhy piv. Pak se přesouváme do pivovaru o pár kroků dál. Je říjen. Halloween se blíží. Všechno je u dýních. Dáváme si dýňové pivo. Protože Brad řídí, tak se pomalu sbíráme a jedeme zpátky do kempu. Cestou ještě kupujeme další piva na benzínce, protože se teprve stmívá.

Městem i samotným pivovarem prochází hranice Tennessee a Georgia. Tak kam teď?

Panuje dobrá nálada. Dokud nedorazíme k našemu kempu. Náš stan je fuč!

Prostě tam není. První si říkám, že jen špatně vidím. Ale ne. Někdo nám šlohnul stan! I se spacákama. USA forever! Ta země mě nepřestane překvapovat. Jako kdo ukradne stan?!

Spíme v autě. V noci snad mrzne. Nemáme deky a jsme přikrytý akorát našima mikinama (ještě, že jsem si vzala 3!). Každý dvě hodiny se ale stejně budíme. Startujeme auto a vytápíme si naší nocležnu. Celou dobu navíc nemáme signál a tak si ani nemůžeme nikomu postěžovat 🙁 No noc to byla moc skvělá. Ráno rychle snídaně a odjíždíme dřív, než nám šlohnou i to auto.

Cestou se stavujeme ve Fall Creek Falls State Park na nějaké ty další vodopády. To nám trochu zvedlo náladu a vlastně už si z toho i děláme legraci. Nicméně by mě fakt nenapadlo, že někdo ukradne stan. Chápu, že někdo vezme obsah stanu. Ale celej?!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Sunday relax #autumndays #aupairlife #weekendgetaway

Příspěvek sdílený Veronika Schleider (@veruschl),

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram