Mardi Gras a New Orleans. Připravte se na největší party vašeho života.

Mardi Gras a New Orleans. Připravte se na největší party vašeho života.

3 dny zábavy. 3 dny oslav. 3 dny alkoholu. 3 dny plné nových zážitků. New Orleans během Mardi Gras by mělo být na vašem must see listu.

Jestli jste někdy sledovali seriál The Originals (jo to je moje dirty plesure), tak jse určitě postřehli, že tamní čarodějky oslavují Mardi Gras. V té době jsem vůbec nevěděla, že Mardi Gras existuje i v reálném světě. A hle. Ono ano. karnevalová sezóna, která trvá od Tří králů až po tlusté úterý (den před popeleční středou, začátek března). A čím blíže k tlustýmu úterý, tím více karnevalových průvodů a oslav.

Do New Orleans mířím týden před velkým Mardi Gras (tím úterým). V Rakousku se toto slaví jako Fasching. V srpnu se mi podařilo najít zpáteční letenky za krásných $100. No nekup to. První večer bydlím u couchsurfera Gomeze. Bydlí v centru hned u Bourbon street. Na střeše má bazén! Navíc mě vyzvedává na letišti. Cestou ještě nabíráme Eriku, která bude pařit s náma.

Gomez je v armádě a tak dostáváme několik safety tipů. Mezi ně patří i: „Na Bourbon street si berte jenom hotovost, rozhodně ne kabelku nebo peněženku, o to tam přijdete„. No kabelku s peněženkou mi ukradli už v Nashvillu a novou sem si od tý doby nekoupila. Takže no stress. Mobil si házím do podprsenky a jde se.

Před odchodem do víru karnevalu dostáváme s Erikou na krk korále, abychom zapadly. Ty jinak získáte od lidí v průvodu a nebo poté na Bourbon street za to, že ukážete kousek své kůže. Takže prostě ukažte prsa nebo pindíky a dostanete korále.

Krewe of Kleopatra

Míříme na první průvod, Krewe of Kleopatra, kde chytáme nejrůznější karnevalové prkotinky. Od korálů, přes svítící prstýnky po malé plyšáky. Po asi hodině opouštíme průvod. Ještě mu není konec, ale naše krky toho už víc neunesou. Jdeme do jazzového baru, kde bar je opravdový kolotoč, který se s vámi (velmi pomalu) točí. Přesně pro tohle miluju couchsurfing. V životě bych tohle místo s výbornou muzikou nenašla.

Po drinku míříme na Bourbon street. Gomez nás tahá k amazonce, abychom ochutnali její drink Grenade. Proč k amazonce? Tajnou formulu, z čeho tento drink prý uchovává v tajnosti amazonka. Tato sladká limonádka za $10 vás opije raz dva. Absolutně necítíte alkohol. Pokud se chcete opít levně v USA, tak tohle doporučuju. Jedna a dost.

Chodíme od baru k baru. Hazíme za odměnu a získáváme za odměnu cestou více korálů. To, že nahota je sprostý slovo v USA v New Orleans neplatí. Stejně tak jako fakt, že tu můžete chodit po ulicích s alkoholem v ruce. YEEEEES! Dokonce navštěvujeme nejstarší bar v USA. Hned poté mě odmítají pustit do dalšího baru! Je mi 25 a nechtějí mě pustit dovnitř. Že jsem prý moc opilá. Pfff. Si to pamatuju idiote, takže zas tak na šrot nejsem.

Nejstarší bar v USA – Lafitte´s, New Orleans

Domů přicházíme kolem 1-2 hodiny ranní. Erika jede Lyftem zpátky do svého hotelu. Já ulehám na gauč a během vteřiny usínám. Gomez odchází brzo ráno, jelikož se účastní jednoho z průvodů. Já spím. Bolí mě hlava. Je mi špatně. Nejhorší kocovina z celého USA je tady. Kolem poledne konečně vstávám a dávám si studenou sprch. A protože má Gomez na gauči další dva dny plny, přesouvám se do nového domova, k Robin.

Robin je na profilovém obrázku celá pomalovaná modrou barvou, na hlavně má jednorožčí masku, její prsa zahalují akorát nipple covers a aktuálně u ní bydlí asi 7 couchsurferů. Vypadá to, že se přesouvám z jedné party na druhou.

Cesta k ní trvá cca 25 minut pěšky. S mou kocovinou mi to přijde jako 2 hodiny. Do zprávy mi poslala kód ke dveřím, takže přímo vcházím k ní domů. Ani mě nenapadne zaťukat. Prostě jdu dovnitř, jako by to byl můj barák. K mému překvapení sedí hned v první místnosti. Zdravíme se, představuju se, žádám postel, dostávám vitamín C jako vyprošťováka a slibuju, že je semnou normálně víc legrace. Jdu si lehnout. Znovu se probouzím kolem 5. odpolední.

Tak jo. Přijela sem na New Orleans na 3 dny. Jeden jsem prochlastala. Druhý prospala. Ehm no stane se. Večer popíjíme jen v baráku. Na další party teď nemám. A tak kecáme. 3 Amíci, 1 Češka a 1 holčina z Chile. Druhý den ráno začínáme pít už v 10 ráno, takže na žádné ponocování není čas.

Ráno jsme všichni kolem 8. vzhůrů. Robin otevírá svůj baráček a pořádá karnevalou před-oslavu. Vytahuje asi 50 kostýmů a všichni se oblíkáme. Mícháme si mimosu. Ten drink sem nikdy neměla. Ale šáňo smíchaný s džusem zní dobře. Jen víte, jak se vždycky opijete a pak vám někdo dá šáňo a tím vás úplně zabije? No a teď si představte, že s tím šáněm začínáte.

Kolem poledne se vydáváme na Krewe of Barkus. Aneb průvod lidí s psama oblečených v různých oblečcích. Tamhle vidíme Úžasňákovi. Tamhle máme vesmírnou expedici. Před námi stojí Super Mario. Všichni máme už docela nabráno a tak je legrace až na půdu. Po chvíli se jeden druhému ztrácíme, znovu se nacházíme a ztrácíme. Pak si uvědomíme, že máme hlad a tak jdeme dát k večeři aligátora a gumbo. Aligátor chutná jako kuře. Gumbo nepatří mezi nejlepší jídla, co sem kdy měla. No takže jídlo tu nic moc.

A pak se najednou nacházíme zase u Gomeze v bytě a míříme do bazénu. Holky se rozhodnou, že už toho měly dost a míří zpátky k Robin. Já s Gomezem a Nathanem a míříme zpátky na Bourbon street. Jen co přijdeme na Bourbon street, tak ztrácíme Gomeze. A tak už jsem to jen já a Nathan.

Na Bourbon street vypadáme náramně. On v kostýmu dinosaura a já s růžovou parukou, barevnýma třásněma na nohou, pomalovaná na nohách, rukách i obličeji a milionem korálků. Ale jsme na bourbon street v době karnevalu, takže nic neobvyklýho. Dnes mě konečně pouští do toho baru, kam mě minule nepustili. A to, že si pamatuju, kde byl znamená, že sem tak na šrot fakt nebyla. Zkoušíme pár dalších místních drinků. Tahám Nathana na amazončin Grenade. On mě tahá na Hurricane. Zastavujeme se v nejstarším baru USA a končíme v baru s kolotočem. Jako by se první noc opakovala nebo co.

Nutno podotknout, že jazzový bar s kolotočem je v lobby jednoho z nejdražších hotelů v New Orleans. Narozdíl od Bourbon street jsme tu jediní v kostýmech a snad jediní pod 30. Ještě k tomu chce Nathan tancovat. Mluví o tom už snad hodinu. Kapela hraje ve svižnějším tempu a tak o jdeme roztočit.

Věkový průměr kolem nás tak 55 a všichni musí sledovat růžovku a dinosaura tancovat. Dokonce mě přemlouvá, že mě jako přetočí na jeho ruce. Jakože se mnou udělá backflip. S trojkou na žíle. Drink mi to trvá, ale dáváme ho. Já dokonce dopadám na nohy a ne na záda. Bylo to děsně cooool! No, ale po té dávce adrenalinu potřebuju oddech.

K mému úžasu k nám přichází starší paní a ptá se nás, jestli bychom mohli zase začít tancovat,že se na nás ráda kouká. V tu chvíli sem si přišla jako nejlepší tanečník na světe. Teď si říkám, že si pohledem na nás asi prodloužila život.

Máme toho plný kecky a tak je čas jít domů. Nathan se cestou snaží přemluvit strážníky, kterých je plný Bourbon street, aby mě naoko zatkli. U Robin jsou všichni na nohou. Já všem hned vytrubuju, jak Nathan umí dobře tancovat a že sem se s ním naučila swingovej backflip. Takže postupně otáčí všechny holky (jako jediný chlap má co dělat). Já mezitím odpadám na gauči. Dokdy pařili nevím, pro mě party skončila.

Je čas jet zpátky do Nashvillu. Z New Orleans jsem viděla Bourbon Street a bejvák Gomeze a Robin. Tři dny té snad největší párty, co jsem zažila s lidmi, které se před tímto víkendem nikdy nepotkali. A už zřejmě nikdy nepotkají. Za nic bych neměnila. Jasně. Mohla jsem se jít podívat na plantáže, aligátory, tlustý stromy a na milion hřbitovů. Jenže proč. Tohle byla jízda, kterou by byl hřích opustit!

Fotek moc nemáme a většina je rozmazaných, tak jako většina víkendu. GoPro jsem za celou dobu ani nevytáhla. Ale ty vzpomínky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram