New York City trip s 3 prckama na krku. Doslova. Rachel je magor.

New York City trip s 3 prckama na krku. Doslova. Rachel je magor.

Metro v New York City

Plán je jednoduchý. Vydáme se do Big Apple se všema dětma. Očekáváme, že budou z velkoměsta v šoku a tak budou poslouchat. Jsme optimistky. Táta vyšiluje, babička vyšiluje.

Jedeme. Máme 2,5 hodiny zpoždění a právě nám ujel vlak. Do New Yorku se dostáváme kolem půl 1. Přesouváme se metrem. Jsme jediní, kteří cestují v metru s takto malými dětmi. Dokonce se s námi baví paní, která nás obdivuje. Že prý s malými dětmi v metru? No to tu nevídám! První zastávku máme v Van Leeuwen Ice Cream. Děcka máme tedy hnedka totálně špinavé, protože čokoládová je nejlepší.

Čokoládová je nejlepší

Následuje návštěva Amerického přírodovědného muzea. Musím říct, že bych těch 23 dolarů za vstup nikdy nezaplatila. Ještě, že jsem tu „pracovně“. Cestou muzeem začínám přemýšlet nad tím, proč máme ZOO, když jsme schopní vytvořit tak skvělé expozice. Zvířat v životní velikosti jsou tu tisíce. A nejedná se jen o jednoho lva, tygra či slona. Mají tu pavilony se savci snad všech kontinentů, ptačí pavilon, pavilon obojživelníků,dinosaurů a spoustu dalšího. I když nevzpomínám si, že bych viděla klokana?! Z vrchního patra máte navíc skvělý výhled na Central Park v pozadí s mrakodrapy. Ideální místo na návštěvu s dětmi či když počasí nepřeje.

Americké přirodovědné muzeum

Je asi 5 odpoledne a jelikož jsme měli k obědu zmrzlinu, máme hlad. Míříme tedy do fast foodu Shake Shack, bereme jídlo sebou s tím, že ho sníme v Central Parku. Po pikniku pokračujeme dál. Děcka jsou unavený. A tak bereme nosítka na děti. Já mám Emmetta, Rachel Eloise, Clayton musí po svých.

Slíbili jsme jim ještě 3 věci. Dětské hřiště, Lego store a Disney store. A Rachel chce fotku u Love sign. V plánu bylo chytnout vlak nejdéle v 7:22 domů. Tak někdy příště to vyjde. Z návštěvy Lega a Disney se nevykroutíme. Z dětského hřiště už vůbec ne.

Piknik v Central Parku

Na dětském hřišti si samozřejmě vybírají část s vodou. Daří se mi držet nejmenšího skoro suchého, když najednou vidím Eloise a Claytona totálně nasáklé vodou. Náhradní oblečení nemáme. Kdo by se s tím tahal. Aspoň ze sebe smyli tu zmrzlinu. V Legu a Disney z nás budou nadšení. A jim snad zima nebude. Jen teď musí po svých.

Musím říct, že naše optimistické očekávání se naplnilo. Emmett je skoro neustále v nosítku, El drží mojí nebo mámy ruku. Clayton se drží na 3 metry od nás. Jinak vždy čeká. Poslouchá skoro na slovo. Doufám, že si to poslouchání nevybral dopředu.

V Legu trávíme snad hodinu. C neví, co by si koupil. Nechce malou krabici, ale tu střední, když mu máma dovolila vybrat si cokoliv do cca 40 dolarů. Chápu. V půlce potřebuje na záchod. Jsme u Rockefeller Center. Ptám se, kde jsou nejbližší záchody. Nemůžeme je najít a C se rozhodne, že tam ty keříky prostě počůrá. Ještě, že se už naučil, že nemusí stahovat celé kalhoty, když potřebuje čůrat. Uf!

Lego store

Disney je přímo na Times Square. Prodíráme se davem lidí a Clayton poctivě drží mámy ruku. Je mu 6. To nikdy nedělá. Na to je už velkej přeci. V NY s tím nemá problém. Trávíme tam asi o polovinu kratší dobu. Je taky už 8 večer. Děti mají právě večerku. Teda měly by. Program v NYC je u konce a nám zbývá dojít na Central Station.

V Disney store na Times Square

Už jsme na 15 kilometrech a ještě nejsme doma. Jsem na Claytona pyšná. Ani jednou si nestěžoval, že by ho bolely nohy. Ty mladší poctivě nosíme. #WorkoutDone!

Na stanici Beacon přijíždíme v půl 11. Spolu s námi vystupuje podivín. Víme, že je ozbrojený (ať už to je nůž, pepřák… pistoli neměl), protože se dostal do hádky ve vlaku a seděl u nás. Vydává se jiným směrem a tak jsme v klidu. U auta dáváme El na nočník. Nečůrala od muzea a nechceme, aby se v noci počůrala. Podivín kolem nás prochází a prohlíží si nás i auto. Jde ale dál. Měním Emmettovi plenku, když si všímám, že jde zpátky. Začíná první panika dne. Děcka házíme do auta nepřipoutané, zamykáme se v autě a odjíždíme. Já je složitě poutám během jízdy.

Na hotel přijíždíme v 11 večer. Všichni utahaní leháme do postele. Jsme na ně pyšní. Celý výlet zvládli na jedničku! Příště možná vyjedeme včas a odpustíme si noční dobrodružství.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram