Tak ty chceš na 2 dny do Chicaga? To sis vybrala špatně!

Tak ty chceš na 2 dny do Chicaga? To sis vybrala špatně!

Chicago

Mám kamaráda v Chicagu. Neviděli jsem se tak sto let a tak jsem u rodinky sotva měsíc a už odjíždím na víkend do Chicaga. Měním s Rachel den volna. Příští týden mě potřebuje o víkendu a tak by musela objednat nějakou další chůvu, protože by ji nevycházely hodiny.

Tak si ten den volna házím už na pátek 1. června. Respektive. Odjíždím už ve čtvrtek večer.

Idea je následující. Do Chicaga přijedu v pátek v 8 ráno. A odjedu v neděli v 9 ráno domů. Cesta trvá cca 8 hodin. Mám trochu bobky z nočního busu. Ale nebudu si sebou brát nic drahýho a peníze si narvu třeba do podprsenky. Týden předtím mi navíc ukradli kabelku, takže peněženku stejně nemám.

Do Chicaga jedu se společností Greyhound. Jsou to sice dražší lístky, než od Megabus, ale časově to vychází mnohem líp. Teda, dle jízdního řádu.

Už z Nashvillu vyjíždíme s asi 2 hodinovým zpožděním. Protože. Naženou nás do autobusu. A potom řeší, že prodali moc jízdenek a pár lidí se tam nevejde. Po hodině a půl zjišťují, že s tím nic neudělají. A odjíždíme. Co se stalo těm chudákům, kteří neodjeli netuším. Říkám si. To se dostanu  do Chicaga o 2 hodiny později? Jako kurva! Já tam jedu na dva dny… Kdyby jen o 2 hodiny!

Řidička nám hned říká, že ji v Indianapolis dojdou hodiny. Ale, že tam dostaneme novýho řidiče a pojede se dál. Ale hovno. Nic takovýho se neděje. Přijedeme do Indianapolis a že musíme vystoupit, protože pro nás nemají řidiče. Je asi 7 ráno. A že novej řidič přijde kolem 10-11 hodiny. Oukej no. Hádat se asi nemá cenu.

V 11 nám říkají, jééé už máte řidiče! Hurá! Můžeme jet!… Tak zase ne. Teď zase nemáte autobus. Achjo. A já si myslela, že takovýhle storky jsou jako z Asie nebo někde z pralesa. Ve 12 přichází nová zpráva. Večer v 6:30 přijede autobus. Ale možná se tam všichni nevejdeme. A možná bude mít zpoždění, protože 6:30 je podle rozvrhu.

Tak to je konec! Tohle neee! Házím očkem po mlaďoších jako jsem já a objednáváme Uber. Jo. Uber. Tří hodinová cesta. Čtyři lidi (3 holky, 1 kluk), kteří se nikdy neviděli jedou Uberem do Chicaga. Jména si nepamatuju. Ale zato vím, že jsme všechny holky měly tetování na levé ruce na stejném místě. Náhoda?!

V Chicagu jsem teda s 8 hodinovým zpožděním a o 50 dolarů lehčí než bylo v plánu. Krátká večerní procházka po městě a pak je na programu stěhování. Kluci se zrovna stěhují do novýho bytu. Jo, naplánovala jsem si to skvěle. A tak jim pomáhám odnýst igelitky s ponožkama, talíře a polštáře… Večer samo kolaudačka. Spát jdu asi ve 4 ráno. Právě přitáhli do baráku koks. A toho se jako účastnit nebudu. Kalej až někdy do rána.

„Ráno“ vstáváme s tím, že pojedeme do města. Moc jsem toho neviděla a tak je na čase jít na sightseeing, když už jsem tam. Do města se dostáváme po poledni. Takže jeden den sem zabila cestováním a polovinu druhýho vyspáváním kocoviny. Za půl dne v Chicagu 2 dny na cestách, ale dobrý. Rozhodně nejvíc jsem si užila gospel festival při západu slunce v Millenial Parku.

 

Cesta domů je už na pohodu. Jedu s jinou společností a do Nashvillu přijíždíme s asi 20 minutovým zpožděním. Takže vlastně na čas, když to porovnám s cestou do Chicaga!

Tak kdybyste někdy jeli se společností Greyhound (doporučuji se jim obloukem vyhnout!):

  1. Mějte na paměti, že odjet včas a přijet včas je vzácnost
  2. Děkujte za jen hodinové zpoždění
  3. Sedněte si hned vepředu. Asi od půlky busu smrdí hajzly!
  4. Může se stát, že váš autobus nepřijede, nebudete mít řidiče a nebo se prostě do toho autobusu nevejdete.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram